Εννημέρωση Δ.Σ. ΔΕΥΑΛ για την απαλλαγή φοιτητών και φοιτητριών από τα τέλη ύδρευσης/αποχέτευσης

Για το χρονικό διάστημα Μαρτίου, Απριλίου και Μαΐου 2020 που ισχύουν τα κατεπείγοντα μέτρα για την αντιμετώπιση των συνεπειών του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού Covid-19 και τη στήριξη της κοινωνίας, αφού πληρούνται οι προϋποθέσεις που πορβλέπονται στις Πράξεις Νομοθετικού Περιεχομενου περί μίσθωσης ακινήτων, να διαγραφούν οι υποψρεώσοι των λογαριασμών ύδρευσης πέραν της πάγιας κατανάλωσης στους φοιτητές του Πανεπιστημίου Αιγαίου που θα το αιτηθούν.

Η Επιτροπή εξέτασεις Οικονομικών θεμάτων δημοτών, αφού λάβει υπόψη της τα εισοδηματικά κριτήρια και έντυπο αναστολής εργασιών γονέα λόγω πανδημίας (covid-19), θα εισηγηθεί σχετικά στο Διοικητικό Συμβούλιο.

Η απόφαση αυτή πήρε αύξοντα αριθμό 194/2020

Στη Γενική Διευθύντρια αναθέτει την εκτέλεση της παρούσης και κάθε άλλη παραπέρα ενέργεια.

AttachmentSize
PDF icon Απόφαση425.73 KB