Θεσσαλονίκη, 17 / 02 / 2021

Πρόσκληση

Εκ μέρους του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, σας προσκαλούμε στο National Forum του Προγράμματος Erasmus+ “Επαγγελματική κατάρτιση για ειδικούς εξαγωγών” το οποίο πρόκειται να πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη την Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2021 και ώρα 11:00.

Στο πλαίσιο του National Forum θα παρουσιαστεί το νέο  Πρόγραμμα Σπουδών σε επίπεδο (European Qualification Framework 6) αντίστοιχο των ακαδημαϊκών πτυχίων στον τομέα του διεθνούς εμπορίου, καθώς και η Ευρωπαϊκή δικτύωση Ιδρυμάτων που θα το παρέχουν. Στο πρόγραμμα  μπορούν να συμμετέχουν επαγγελματίες, φοιτητές, άνεργοι έτσι ώστε να αποκτήσουν κοινό προφίλ προσόντων στον τομέα των εξαγωγών, με βάση τη μαθητεία σε εργασιακό περιβάλλον προς ανάπτυξη συγκεκριμένων δεξιοτήτων και γνώσεων στον τομέα των εξαγωγών.

Το National Forum θα πραγματοποιηθεί στο ΑΠΘ με τηλεδιάσκεψη.

Προκειμένου να συμμετέχετε σας παραθέτουμε τον ακόλουθο σύνδεσμο zoom:

Ανυπομονούμε για τη συμμετοχή σας!

Ο Επιστημονικά Υπεύθυνος του Έργου

Γρηγόριος Ζαρωτιάδης