Διευκρινήσεις σχετικά με την υπ΄ αριθμ. πρωτ. EΛE_2018_13585/31.12.2018 Πρόσκληση

Μετά από ερωτήματα ενδιαφερόμενων διευκρινίζονται τα ακόλουθα:

1.   Σελίδα 5, παράγραφος 1: Το μισθωτήριο συμβόλαιο θα πρέπει να είναι σε ισχύ κατά την ημερομηνία έναρξης υποβολής των αιτήσεων και για διάστημα 3 ή 6 μηνών εντός του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους 2018-2019. Σε περίπτωση αποδείξεων παροχής υπηρεσιών αυτές θα πρέπει να καλύπτουν τουλάχιστον 3 μήνες από 01.10.2018 έως 10/02/2019 για την καταβολή της πρώτης δόσης, και τουλάχιστον 3 μήνες από 11.02.2019 έως 30/06/2019 για την καταβολή της δεύτερης δόσης.

2.   Σελίδα 5, παράγραφος 3: Σε περίπτωση που φοιτητής/τρια, οποιουδήποτε έτους σπουδών (από 1 έως ν+∞ έτη), διαμένει σε εστία του Πανεπιστημίου Αιγαίου, δεν μπορεί να υποβάλλει υποψηφιότητα στην εν λόγω πρόσκληση, είτε για την υποτροφία κάλυψης των αναγκών στέγασης είτε για την υποτροφία οικονομικής ενίσχυσης προκειμένου να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους

3.  Σελίδα 6, στα Γενικά Δικαιολογητικά, οι αποδείξεις παροχής υπηρεσιών από ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενα δωμάτια (μόνο για της αιτήσεις που αφορούν την υποτροφία στέγασης), θα πρέπει να συνοδεύονται από  Υπεύθυνη Δήλωση του νόμιμου εκπροσώπου της επιχείρησης θεωρημένη με το γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ ή άλλη Δημόσια Αρχή, που να βεβαιώνει την διαμονή του φοιτητή/τριας, σύμφωνα με το αναρτημένο υπόδειγμα.