Διεθνείς Συνεργασίες Πανεπιστημίου Αιγαίου για Joint PhD και Joint Master

Διεθνείς Συνεργασίες Πανεπιστημίου Αιγαίου για Joint PhD και Joint Master

1. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και του Πανεπιστημίου Λουξεμβούργου

2. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και Leuphana University of Lüneburg (German)

3. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και του Ανοιχτού Πανεπιστημίου Καταλονίας (Ισπανία) - (UNIVERSITAT OBERTA DE CATALUNYA)

4. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και του Πανεπιστημίου Girona (Ισπανία)

5. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και University of Paris 1 – Sorbonne

6. Συνεργασία σε επίπεδο Διδακτορικών Σπουδών (joint PhD) μεταξύ του Πανεπιστημίου Αιγαίου και του Ευρωπαϊκού Πανεπιστήμιου Κύπρου

______________________________________________________________________________________________________

1. Συνεργασία σε επίπεδο Μεταπτυχιακών Σπουδών (joint Master) μεταξύ των Πανεπιστημίων Αιγαίου, Χαροκόπειου και University of Paris 1 Panthéon – Sorbonne

2. Συνεργασία σε επίπεδο Μεταπτυχιακών Σπουδών (joint Master) μεταξύ του Πανεπιστημίων Αιγαίου και International Institute for Industrial Environmental Economics - Lund University (Sweden), University of Manchester (UK), Central European University (Budapest), Middlebury Institute of International Studies at Monterey (MIIS) ( USA), University of  Saskatchewan (UoS) (Canada)